Menü

Nehir’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ürünlerimizi daha uzun süreli kullanmak ve iyi verim alabilmek için kullanım klavuzunu dikkatlice okumanızı ve saklamanızı rica edeceğiz.
 

GENEL BİLGİLENDİRME

Çelik ürünlerimizi uzun süreli kullanabilmek için kullanmadan önce kullanım talimatlarını dikkatlice okuyunuz. Garanti süresi ürün tarafınıza ulaştıktan sonra başlamaktadır. Garanti kapsamına kullanıcı hatasından kaynaklanan hatalar; ürün kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek hatalar, darbe, düşürme ve çarpma sonucunda ortaya çıkacak deformeler, bakım esnasında yüzeylerde oluşabilecek lekelenmeler, çizilmeler ve renk değişimleri için geçerli değildir. Markamızın çelik ürünleri paslanmaz çelikten üretilmektedir. Kullanılan paslanmaz çelik ürünlerinin gıda ile temas halindeki maddelere, kanun ve yönetmeliklere uygun olduğunu garanti ederiz. Paslanmaz çelik, korozlanma veya paslanma yapmaz ve sıradan çelikler gibi üzerinde su lekeleri bırakmaz. Ancak tamamen leke geçirmez değildir. Düşük oksijenli ve zayıf sirkülasyonlu ortamlar ile yüksek tuzluluk, paslanmaz çeliği etkilemektedir.

(Kullanma Kılavuzunda: Çatal Kaşık Bıçak, kısaca: ÇKB ürünü olarak isimlendirilecektir !)

 

A-İLK KULLANMADAN ÖNCE
 •Ürünler kullanılmadan önce mutlaka yıkanmalıdır! Çeliği parlatılması sonucu tortu tozu ve yağ benzeri maddeler çeliğin üzerinde olabilir. Ürünün özelliklerine göre: Sade, saten, altın kaplamalı tüm modeller için yıkanma prosedürü uygulanmalıdır.

•Satın almış olduğunuz ürünleri kullanmadan önce sıvı deterjan ile yıkayabilirsiniz. Kesinlikle asitli herhangi bir madde ile yıkamayanız ya da kaynatmayınız.  

•Ürünleri yıkarken uygun kaliteli sıvı deterjan ve süngerin yumuşak tarafı ile yıkayınız. Tel ve benzeri sert maddeler ürünlerin çizilmesine neden olacaktır.


•Ürünler, yiyecek/içecek yenmesi için kullanım amaçlıdır. Başka bir amaçla kullanılmamalıdır.

 

B-ÜRÜN KULLANMA ve GENEL BİLGİ

•Ürünler kullanım amacı dışında kullanılmamalıdır. ÇKB ve servis setlerini yemek yaparken karıştırma işlemi için kullanmayınız. Bu hem tencerenizin hem de ÇKB ürünlerinizin çizilmesine neden olacaktır.   

•ÇKB ürünleri ile sert kapakları (konserve, kavanoz vb.) açmak için kullanmayınız. ÇKB ürünlerini direkt olarak ısıya maruz bırakmayınız. Bu tarz kullanımlar ürünlerin eğilmesine, bükülmesine ve kararmasına neden olacaklardır. (Garantimiz bu tür hasarla kapsamamaktadır.)

•Ürünleri mikro dalga fırınlarda, sobalarda, mangal üzerinde ya da fırın içerisinde kullanmayınız. (Bu tür kullanımlar garanti kapsamına girmemektedir.)

•Sizlerin ve çocukların güvenliği için ürünleri kullanıma uygun şekilde saplarından tutarak kullanınız. Böylece kaza ile oluşabilecek ciddi yaralanmaları önlemiş olursunuz.

Genel Bilgi: Paslanmaz çelik olarak bilinen çelik grubu pasa karşı çok dayanıklıdır. Fakat bazı maddeler çeliğin üzerindeki koruyucu katmana zarar verebilir ve ürünlerin paslanmasına neden olabilir. Tuz, limon, sirke, ketçap ve mayonez gibi asit içeriği yüksek yiyecekler dahildir.

 

C-TEMİZLİK VE BAKIM TALİMATI

Elde Yıkama:


 •Çelik ürünleri her kullanım sonrası talimatlara uygun şekilde yıkamanız gerekmektedir. Ürünlerin uzun süre yıkanmaması ve üzerinde kalan yiyecek, içecek ve başka atıklar sağlık sorunları oluşturabileceği gibi çelik ürünlerinde renk değişimine neden olabilmektedir.


•Ürünleri uygun kaliteli deterjan ile yıkayınız. Sert maddeleri ürünler ile temas ettirmeyiniz. Ürünleri asitli (çamaşır suyu, kezzap vb. maddeler) ile kesinlikle yıkamayanız.

 
•ÇKB grubundaki kaplamaları ürünleri elinizde yıkamanız gerekmektedir. Makine kullanımı için uygun değildir.  


•Ürünlerin her yıkama işleminden sonra hemen durulayıp, yumuşak bir bezle kurulayınız. Ürünlerin hem nemli kalması halinde hem de kullandığınız suyun sertlik derecesine bağlı olarak, gri renkte kireç ve mineral birikimleri görülebilir.

 

Bulaşık Makinesinde Yıkama:


•ÇKB ürünlerini bulaşık makinesi içerisinde yiyecek artıkları bulaşmış halde bırakmayın, ürünleri öncesinde mutlaka durulayınız.

•Bulaşık makinesine giden su boruları, galvanizli çelik, bakır ve pirinç gibi çeşitli malzemelerden yapılabilir. Farklı metaller birbirleriyle reaksiyona girerek boruların içinde korozyona neden olabilir. Korozyon netice olarak bulaşık makinesine giden suda pas oluşumuna neden olur.Bu yüzden bulaşık makinenizin bakımını düzenli olarak yaptırmanız gerekmektedir.

•Titanyum tencereleri, çelik tencereleri makinede yıkayabilirsiniz.

 

 

D-GARANTİ KAPSAMINA GİRMEYEN DURUMLAR

•Kullanıcı hatasından meydana gelen hatalar (darbe, vurma, çarpma, düşürme ve kırılma vb…)

• Ürünlerin tuzlu su, çamaşır suyu veya asitli maddelerle temizlenmesi veya kaynatılması sonucunda oluşan kararma ve paslanma

•ÇKB ürünlerinin sert maddeler ile ovulması

•Ürünlerin amaç dışında kullanılması

•Tencere ürünlerinde kesici aletler ile yiyeceklerinizi asla kesmeyiniz ya da doğramayınız.

•Ürünleri boş halde kullanmayınız.

Yukarıdaki maddelerin tümü ve garanti kapsamındaki ürünün yetkili servisin dışındaki herhangi bir teknik servis ya da kendiniz tarafından ürüne yapılacak fiziksel müdahale  ürünün garantisini sonlandırır.

E-bülten
To get the latest on our new products and campaigns;
Hide

Quick Cart

There are no products in your shopping cart.

messages.hesabinizaGirisYap


Customer Information Line
0 212 656 65 50
Send an email
[email protected]